کد خبر:97328 تاریخ انتشار : 1397/2/2-10:15:57
استاد حوزه علمیه قم در «جشن تولد شهید ابراهیم هادی» مطرح کرد
اخلاص در عمل بارزترین ویژگی شهدا است/ انس و رفاقت با شهدا، زندگی را سرشار از معنویت می‌کند
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اخلاص در عمل بارزترین ویژگی شهدا است، افزود: امروز نیز اگر بخواهیم همچون شهدا، زندگی خداپسندانه‌ای داشته باشیم، باید اخلاص و دوری از گناه را سرلوحه اعمال خود قرار دهیم.
لینک کوتاه http://yazd.bso.ir/id/97328
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد،شب گذشته ویژه‌برنامه «دوست آسمانی من» به مناسبت سالروز تولد شهید ابراهیم هادی و هم‌زمان با ایام میلاد انوار کربلای معلا، به همت جمعی از دانشجویان بسیجی یزد در محل حسینیه امیر چخماق و در جوار قبور شهدای گمنام این حسینیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم سلامی در این مراسم بابیان روایاتی از زندگانی شهید ابراهیم هادی، اظهار داشت: آنچه باعث می‌شود شهدایی همچون شهید هادی و شهید حججی مطرح شوند و به خواست خداوند موردتوجه قرار بگیرند؛ اخلاص بی‌نظیری است که این شهدای گران‌قدر در زندگی خود داشتند.

این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: کسی که در زندگی خود با گمنامی و بدون هیچ جنجالی، درراه خدا و رضایت او از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند، خداوند نیز او را آسمانی کرده و راه را برای آشنا شدن مردم با او و مطرح‌شدنش فراهم می‌کند.

سلامی بابیان اینکه برای دوستی با این افراد آسمانی که در عهد خود با خداوند صادق بودند، باید تلاش کنیم تا خود را شبیه آن‌ها کنیم، بیان داشت: در کنار اخلاص، دیگر ویژگی بارز همه شهدا، دوری آن‌ها از گناه و مبارزه با هوای نفس است.

وی در ادامه بابیان اینکه انس و رفاقت با شهدا زندگی را سرشار از معنویت می‌کند و تأثیرات فراوانی به همراه دارد، یادآور شد: طبق آیات قرآن کریم شهدا زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و از طرفی انسان‌هایی هستند که در عهد و وفای با خداوند صادق بودند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: چنین بزرگوارانی با این ویژگی‌ها، حتماً دوستانی ناب هستند که رفاقت و انس با آن‌ها هم در دنیا و هم در آخرت، اثرات خود را نشان می‌دهد.

سلامی در پایان خطاب به جوانان با تأکید بر اینکه دوری از گناه، زندگی عاشقانه برای خداوند و اخلاص در عمل در زندگی شهدا مشهود بوده است، خاطر نشان کرد: قطعاً کسانی که در مجالس شهدا حاضر می‌شوند و یا به اردوهای راهیان نور و کربلای شهیدان می‌روند و درراه آن‌ها قدمی برمی‌دارند، دعوت‌شده از طرف همین شهدا هستند؛ که این فرصت‌ها را باید قدر بدانند و از آن برای  انس گرفتن با شهدا و نزدیکی به خداوند استفاده کنند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد بر لزوم تبیین ضرورت استفا...
مسئول دفتر بسیج دانشجویی اردکان با اشاره به اینکه دشمنان ...
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اخلاص در عمل بارزتر...