کد خبر:97373 تاریخ انتشار : 1397/2/5-15:41:55
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد مطرح کرد
لزوم تبیین ضرورت استفاده، ماهیت و کارکردهای پیام‌رسان‌های داخلی برای جامعه/ مدیران پیام‌رسان‌های داخلی در جمع دانشجویان دانشگاه یزد حضور خواهند یافت
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد بر لزوم تبیین ضرورت استفاده و ماهیت و کارکردهای پیام‌رسان‌های داخلی برای جامعه، به‌خصوص قشر تأثیرگذار دانشجو تأکید کرد و افزود: حمایت و پشتیبانی از پیام‌رسان‌های داخلی باید موردتوجه جدی‌تری قرار بگیرد.
لینک کوتاه http://yazd.bso.ir/id/97373
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد؛ احسان مختاری در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی، اظهار داشت: در این برهه که تعدادی از جوانان و نخبگان ما پیش‌قدم رفع سلطه پیام‌رسان‌های بیگانه شدند و اقدامات مؤثر و خوبی در راستای ساخت پیام‌رسان‌های داخلی و قدرتمند انجام دادند، وظیفه تمام کسانی که به‌نوعی دغدغه حمایت از تولیدات ملی و پیشرفت کشور را دارند، حمایت و پشتیبانی از این پیام‌رسان‌ها است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد بابیان اینکه رفع سلطه رسانه‌ای و اطلاعاتی که به‌واسطه استفاده از این پیام‌رسان‌های خارجی به وجود آمده، امری ضروری است، یادآور شد: استفاده از پیام‌رسانی که سرورهای آن در اختیار مستکبرترین دولت‌ها و دشمنان قسم‌خورده ایران است و مالکانش با وقاحت به فیلم‌هایی که در آن به تاریخ و تمدن ایران اهانت می‌شود، ابراز علاقه می‌کنند و حقوق مردم و قوانین کشور را نادیده می‌گیرند، تهدید جدی برای امنیت و استقلال کشور به‌حساب می‌آید و می‌تواند به‌مرورزمان مشکلات جدی‌تری را برای کشور و جامعه به وجود بیاورد که نمونه آن بی‌ثباتی و آسیب‌های اقتصادی است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، فراگیر شدن و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی به‌نوعی زیرساخت و زمینه لازم برای اشتغال بیشتر را هم فراهم می‌کند و با بروکراسی غلط و دیوان‌سالاری نباید مانع پیشرفت آن‌ها شد.

مختاری در ادامه با اشاره به اینکه در این بحبوحه که ملت و نخبگان جوان برای طی نمودن این پله از پله‌های استقلال و طرقی، دست‌به‌دست هم داده‌اند و تلاش می‌کنند تا سلطه پیام‌رسان‌های بیگانه را بشکنند، همچنان برخی خواص و مسئولین ضمن اذعان به معایب و مخاطرات پیام‌رسان‌های خارجی، از طرفی در حال تخریب و هجمه به این پیام‌رسان‌های داخلی هستند؛ تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای همچنان دست از بازی‌های سیاسی برنمی‌دارند و هنوز در فضای تبلیغات انتخاباتی مانده‌اند و هرروز سخنان ضدونقیض آن‌ها دست‌به‌دست در فضای مجازی می‌چرخد و موجب آزرده‌خاطر شدن و تلخند مردم می‌شود.

این فعال دانشجویی بر لزوم حمایت دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط از این پیام‌رسان‌ها تأکید مجدد کرد و افزود: علاوه بر این از مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی نیز انتظار می‌رود برای تبیین مزایا و ضرورت حمایت از این پیام‌رسان‌ها و رفع شبهات وارده به این برنامه‌های ساخته‌شده توسط جوانان خوش‌فکر ایرانی، پیشگام شوند و اقدامات تأثیرگذاری را صورت دهند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد بابیان اینکه در این مدت بحث پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی در بین مردم داغ شده و جامعه بیش‌ازپیش نگاه ژرف نسبت به پیام‌رسان‌ها و منابع و پشتوانه و ماهیت آن‌ها پیداکرده است، یادآور شد: شاید پیش‌تر نگاه به پیام‌رسان‌ها تنها نگاهی سطحی بود، به‌گونه‌ای که پیام‌رسان‌ها وسیله‌ای ساده برای انتقال فایل و پیام تلقی می‌شدند، اما اکنون کمتر کسی است که پشتوانه‌های پیام‌رسان‌ها، حریم خصوصی و... توجه نداشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه مطالبه راه‌اندازی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی قدرتمند داخلی به دغدغه عموم تبدیل‌شده است، افزود: دراین‌بین تبیین ضرورت استفاده و حمایت از این پیام‌رسان‌ها و معرفی ماهیت و کارکردهای آن‌ها برای جامعه به‌خصوص قشر دانشجو امری ضروری است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

مختاری قشر دانشجو را قشری تأثیرگذار و مهم دانست که اعتماد و شناخت دقیق آن‌ها نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی از بهترین تبلیغ‌ها برای این پیام‌رسان‌های داخلی و گامی در راستای فراگیر شدن آن‌ها است و اظهار داشت: به این منظور و باهدف حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، تعدادی از مدیران این پیام‌رسان‌ها و کارشناسان مطرح این عرصه، با دعوت بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویی مستقل دانشگاه یزد، هفته آینده در جمع دانشجویان دانشگاه یزد حضور پیدا خواهند کرد.

وی افزود: اقداماتی ازاین‌دست  برنامه‌هایی از این قبیل گامی در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی است که تولیدات آن‌ها پیشرفت مرزهای فناوری کشور را میسر می‌کند.

مسئول بسیج دانشجویی همچنین با اشاره تمرکز فعالیت‌های متنوع رسانه‌ای بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در پیام‌رسان‌های داخلی، عنوان کرد: محتوای تولیدشده توسط هسته رسانه‌ای بسیج دانشجویی دانشگاه یزد و اطلاع‌رسانی‌های این مجموعه از طریق پیام‌رسان‌های داخلی صورت می‌گیرد که با استقبال مطلوب مخاطبین نیز همراه بوده است.

مختاری اضافه کرد: علاقه‌مندان جهت اطلاع از برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه یزد و دریافت تولیدات رسانه‌ای این مجموعه می‌توانند به صفحات و کانال‌ها بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی به نشانی @asle_sabet مراجعه کنند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد بر لزوم تبیین ضرورت استفا...
مسئول دفتر بسیج دانشجویی اردکان با اشاره به اینکه دشمنان ...
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اخلاص در عمل بارزتر...