کد خبر: 59426 تاریخ انتشار : 1396/7/19-16:25:29

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

رئیس دانشگاه یزد:
لزوم استفاده از هنر و ادبیات برای انتقال پیام انقلاب به نسل جدید/جشنواره دانشجویی رویش گامی مؤثر در ترویج هنر انقلابی
رئیس دانشگاه یزد بر لزوم استفاده از ابزارهای هنری و ادبی در راستای معرفی ارزش‌های انقلابی و اسلامی و انتقال فرهنگ مقاومت به نسل جوان کشور تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد،محمد صالح اولیا، رئیس دانشگاه یزد در نشست خبری چهارمین کنگره شهدای دانشجو استان که عصر امروز در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد با اشاره به نقش ویژه دانشجویان در پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم طاغوت افزود: بعد از انقلاب نیز حضور این قشر تأثیرگذار در رویدادهای گوناگون به‌خصوص هشت سال دفاع مقدس کاملاً مشهود بود و همواره در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد فداکاری‌های این عزیزان بودیم.
 
رئیس کنگره‌ی شهدای دانشجو استان با تأکید بر اینکه این فداکاری‌ها و رشادت‌ها باید برای نسل جوان امروز بازگو شود تصریح کرد: پیام‌رسانی این فداکاری‌ها وظیفه‌ای است که امروز باید موردتوجه قرار گیرد.

IMG_4740.jpg

اولیا بابیان اینکه انتقال پیام حماسه بی‌نظیر عاشورا باعث شد تا این حرکت در تاریخ اثرگذار و منشأ ظلم‌ستیزی‌ها باشد بیان داشت: انتقال پیام حماسه‌سازی‌های جوانان ما در سال‌ها انقلاب و دفاع مقدس به نسل امروز نیز باعث می‌شود تا این حماسه‌آفرینی‌ها در عرصه‌های گوناگون ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به تشکیل دبیرخانه ی کنگره شهدای دانشجو استان از سال 93 باهدف ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت وزنده نگه‌داشتن یاد شهدا و انتقال ارزش‌ها به نسل جوان افزود: هرچند تا قبل از این اتفاق نیز فعالیت‌های متنوع و فراوانی در سطح دانشگاه‌ها در این راستا انجام می‌شد، اما با تشکیل دبیرخانه ی کنگره‌ی شهدای دانشجو استان این فعالیت‌ها منسجم‌تر و هدفمندتر از گذشته دنبال می‌شود.

IMG_4741.jpg

رئیس دانشگاه یزد در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از ابزار هنر و ادبیات برای انتقال پیام و ارزش‌های انقلاب به نسل جدید را امری ضروری دانست و اذعان کرد: در دو سال گذشته جشنواره ادبی هنری رویش که در سطح دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود نیز توانسته علاوه بر شکوفایی استعدادهای دانشجویان یزدی در عرصه‌های هنری، در ترویج هنر انقلابی و اسلامی نیز نقش مؤثری داشته باشد.

رئیس کنگره شهدای دانشجو استان در پایان ابراز امیدواری کرد: با افزایش کیفیت این جشنواره نسبت به سال‌های گذشته شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای فراوانی در سطح دانشگاه‌های استان در عرصه‌های مختلف هنری باشیم.
©2018 Basij Student Organization. All Rights Reserved