عاقلی در گفتگو با دانشجو:

اقدامات متقابل دولت در برجام متناسب با شرایط فعلی و رفتار غربی‌ها نیست

دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: اقدامات متقابل دولت در برجام متناسب با شرایط فعلی و رفتار غربی‌ها نیست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییسارا عاقلی، دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: رویکرد تعلیقی دولت در ارتباط با برجام فی نفسه اقدام مناسبی است؛ اما ما در این شرایط این اقدام را خیلی موثر نمی‌دانیم، چون دولت این کار را با تاخیر و بعد از گذشت یک سال از بدعهدی طرف مقابل انجام داد.


وی با انتقاد از رویکرد پایین به بالای دولت در مقابله با بدعهدی طرف مقابل تصریح کرد: رویکرد تعلیقی و رویکرد پایین به بالای دولت باعث می‌شود تا اقدامات پیش‌بینی شده برای مقابله با بدعهدی‌های طرف مقابل به حداقل برسد.

عاقلی تصریح کرد: مسئله دیگری که موجب می‌شود موضع‌گیری دولت خیلی موضع گیری صحیح، به جا و به موقعی نباشد، این است که دولت اعلام می‌کند که به منظور اینکه رویکرد مقابله‌ای خود را نشان دهد فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده را انجام نمی‌دهد و یا به تعویق می‌اندازد و این در حالی است که فروش این دو مدتی قبل توسط آمریکا تحریم شده بود با این وجود این که دولت از ظرفیت تحقیر آمیز طرف مقابل استفاده می‌کند صحیح نیست.

به گفته او دولت در انجام اقدامات متقابل نسبت به بدعهدی‌های طرف غربی نتوانسته یک موضع برنده، تیز و به موقع را داشته باشد.

عاقلی با اشاره به اینکه دولت به طور کامل خروج از توافق هسته‌ای را اعلام نکرده و صرفاً یک رویکرد تعلیقی را در پیش گرفته و این رویکرد را نیز مشروط به اقدامات طرف اروپایی کرده است، افزود: قاعدتاً پس چند سال بد عهدی از دولت انتظار می‌رفت که یک موضع گیری صریح و قاطعانه‌تر را انجام دهد به هر حال این مسائل باعث می‌شود که انتظارات ما در فضای فعلی نسبت به برجام از دولت برآورده نشود.

دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: قطعاً موضوع اتخاذ شده توسط دولت متناسب با شرایط فعلی و رفتار طرف مقابل نیست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار