در همایش بزرگ بانوی انقلابی در شهرکرد عنوان شد:

بانوی تراز انقلاب اسلامی از رشد علمی و ایمانی کوتاه نمی آید/ دختران حاج قاسم مصمم تر از گذشته در میدان

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی کشور گفت: زن تراز انقلاب اسلامی هیچ گاه اجازه نمی دهد در شاخصه ها و فعالیت های مختلف از فعالیت های علمی و معنوی و رشد او در این زمینه جلوگیری کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در این همایش که با حضور اقشار مختلف استان در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برگزار شد، حجت الاسلام فرج الله هدایت نیا، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در همایش بانوی انقلابی و دختران حاج قاسم به نقش موثر و سازنده زنان در دوران انقلاب اسلامی اشاره و گفت: زن مسلمان از گذشته در جامعه نقش موثر و حضور پررنگی داشته و حضرت امام همیشه می فرمودند زنان بایستی دوشادوش مردان و با حفظ شئون اسلامی در جامعه حضور داشته باشند.

هدایت نیا مهم ترین شاخصه حضور زنان را باسواد بودن و هوشیار بودن عنوان و گفت: تهذیب نفس، دانش آموختیگی و بصیرت و هوشیاری سه شاخص فردی زن انقلاب اسلامی است.


عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی  در این همایش سه شاخصه اساسی برای حضور زنان عنوان و تاکید کرد: اگر زنان با حفظ این شاخصه ها در جامعه حضور یابد مفید و اگر مراقبت نکند این حضور به یکی از آفت های بزرگ جامعه مبدل می شود.

هدایت نیا با اشاره به الگوی زن مسلمان در قبل از انقلاب اسلامی تصریح کرد: در دوران پیش از انقلاب  زن را خانه نشین کرده و حتی حضور بانوان در جامعه را مکروه قلم داد می کردند.

وی با بیان اینکه زن هم تراز انقلاب اسلامی بی سواد نیست تاکید کرد: زن تراز انقلاب اسلامی هیچ گاه اجازه نمی دهد در شاخصه ها و فعالیت های مختلف از فعالیت های علمی و رشد او در این زمینه جلوگیری کند.

هدایت نیا گفت: زن مسلمان امروز،  خانه نشین نیست  آسیب و آفت های جدی در جامعه زن را تهدید میکند که اگر به آن دقت کنیم این آسیب به یک نقش موثر تبدیل می شود.

وی یکی از آسیب های وارده به حضور زن بی توجهی به خانواده و از اولویت انداختن آن است، کار سختی که زن مسلمان انقلابی دارد این است که بخواهد همزمان خانواده گرا و حضور اجتماعی پررنگ داشته باشد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: متاسفانه برخی از بانوان به خانواده کم توجه شده و آسیب جدی خانواده را تهدید می کند.

وی با بیان اینکه خانه نشینی با خانه داری کاملا تفاوت دارد افزود: هدف از خانه نشینی بانوان جدا کردن این قشر از هر نوع حضور در جامعه بوده و می گفتند زن باید در خانه نشسته و تنها در مواقع ضروری به بیرون برود.


هدایت نیا زن را به عنوان مهم ترین مقابله کننده با هجمه های فرهنگی دانست و گفت: اگر بانوان ما خانواده را فدای جامعه و فعالیت های اجتماعی کنند ممکن است تبعات مثبت یا منفی آن جامعه را در برگیرد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ولایت مداری را اصل سوم عنوان و گفت: زن مسلمان انقلاب اسلامی اگر حواسش نباشد در دام بدخواههانی می افتد که از خط اصیل جداشده و گرفتار خواهند شد.

وی در پایان تاکید کرد: حضور اجتماعی زن یک گفتمان انقلابی است ولی اگر مراقب نباشیم این حضور به یک آفت بزرگ مبدل شده و خانواده را ازدست داده و ابزاری خواهیم شد برای بهره برداری بدخواهان و از مسیر انقلاب اسلامی و آرمان ها دور خواهیم شد.

وی بی توجهی به اصل پوشش و حریم نگه داری آسیب جدی بعدی حضور زن در اجتماع خواند و گفت: تنظیم رابطه با نامحرم، پرهیز از خلوت مجازی و حقیقی با نامحرم  برای بانوی انقلاب مقوله بسیار مهم است.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی آسیب هایی موجود در فضای مجازی را یک مساله مهم عنوان و گفت: برخی اصطلاحات برادر وخواهری، رفیق های مجازی و....رایج یافته در فضای مجازی یک آسیب مهم عنوان کرد.

وی ، تاکید کرد: زن مسلمان نشان داده است می تواند عفیف بوده و در عرصه جامعه سنگر سازی های جدید کند که نیاز به مراقبت جدی دارد.


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار