مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی:

تولید ۲۵ هزار ماسک توسط دانشجویان بسیجی آذربایجان‌شرقی/ضدعفونی ۱۰۰ نقطه پرخطر تبریز توسط ۶۰۰ دانشجو

با شیوع ویروس کرونا دانشجویان بسیجی آذربایجان‌شرقی نیز در قالب گروه‌های جهادی به صحنه آمده‌اند تا در کنار مدافعان سلامت بوده و با ضدعفونی کردن معابر و تولید ماسک بتوانند نقش مهمی در جلوگیری از انتشار و شیوع کرونا ویروس داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/سلطانزاده، مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت جهادی دانشجویان بسیجی در سطح استان اظهار داشت: از همان روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا در استان دانشجویان بسیجی ما فعالیت‌های خود را برای مقابله با این ویروس آغاز کرده‌اند.

وی افزود: هر سال در اسفندماه اردوهای فرهنگی راهیان نور دانشجویی آغاز شده و تا فروردین ماه نیز ادامه داشت ولی امسال با وضعیت پیش آمده ظرفیت اردوهای راهیان نور به گروه‌های جهادی تغییر کرده و با تمام توان در کنار مدافعان سلامت هستیم.

سلطان‌زاده با اشاره به تشکیل ستاد مبارزه با کرونا یادآور شد: در ابتدا و برای ساماندهی به کارها ستاد مقابله با کرونا در بسیج دانشجویی ایجاد و اقداماتی همچون آموزش در حوزه فرهنگی و میدانی به شهروندان ارائه شد همچنین در این راستا اولین و آخرین جشنواره فرهنگی«کرونا ضد» در قالب جشنواره شعر  فعالیت خود را آغاز کرد، فراخوان شرکت در جشنواره به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شد و تاکنون 90 اثر در قالب‌های مختلف شعر از سطح  کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده  و زمان شرکت در این جشنواره تا 15 فروردین تمدید شده است.

مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و لباس‌های ایزوله بیمارستانی برای کادر بیمارستان‌ها را از دیگر اقدامات دانشجویان بسیجی ذکر کرد و ادامه داد: در راستای مقابله با کرونا ویروس طی سه هفته گذشته کارگاه‌های تولید ماسک راه‌اندازی شده و برخی از افراد نیز در خانه‌ها به تهیه و تولید ماسک می‌پردازند و در طی این سه هفته 25 هزار عدد ماسک تولید شده است.

وی یادآور شد: 600 نفر از دانشجویان بسیجی پای کار بوده  و در طی این مدت بیش از 100 نقطه  پرخطر شهر تبریز و استان ضدعفونی شده و 14 هزار بسته بهداشتی و 14 هزار عدد ماسک در نقاط پرخطر توزیع شده است.

سلطان‌زاده از دوخت لباس یک‌بار مصرف پزشکی خبر داد و افزود: اخیرا کار دوخت ملافه، لباس یک‌بار مصرف پزشکی و گان  توسط دانشجویان بسیجی شروع شده است و در کنار دوخت لباس 58 تیم دانشجویی برای همکاری با بخش درمان و نظام سلامت آماده و هماهنگ شده است.

وی خاطرنشان کرد: 58 گروه سه نفری در مراکز بهداشتی و در کنار کادر درمانی کار غربالگری شهروندان را انجام می‌دهند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار