نشست فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان ایلام با مدیر عامل و معاونت های بنیاد احسان

نشست فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان ایلام با حضور مدیر عامل و معاونت های بنیاد احسان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / نشست فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان ایلام با حضور مدیر عامل و معاونت های بنیاد احسان برگزار شد.

در این نشست قدرت اله رضایی جانشین سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های بسیج دانشجویی اظهار کرد: بسیج دانشجویی استان ایلام  دارای توانمندی ها و ظرفیت هایی است که اگر به آن توجه شود و مورد حمایت قرار بگیرد برای رسیدن به اهداف خود یقینا اثر گذار خواهد بود.

وی گفت: در ایام کرونا حضور پر رنگ دانشجویان بسیجی در مناطق محروم و حاشیه شهر ایلام باعث دلگرمی مردم شده است و این نقش آفرینی  نیاز به حمایت بودجه ای و اقتصادی دارد.

وی در ادامه خواستار توجه ویژه بنیاد احسان به گروه های جهادی و همکاری برای رسیدن به اهداف آنها شد.

 

 

در ادامه نشست محمدرضا انصاری معاونت فرهنگسازی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام به ارائه گزارش فعالیت های این مجموعه پرداخت و گفت: بسیج دانشجویی با رویکرد مسئله محوری که با تایید و صحه مقام معظم رهبری همراه بوده،برنامه ها را اجرا کرده است.

وی در ادامه افزود: 95 هسته مسئله محور با موضوعات مختلف  در دانشگاه ها تشکیل شده و در حال فعالیت هستند.

محمدرضا انصاری به برخی از فعالیت های فرهنگی اجتماعی اشاره کرد و افزود: جشنواره ققنوس با ارسال 100 اثر به دبیرخانه جشنواره، ایجاد کارگاه تولید ماسک و دستکش، تشکیل مرکز مطالعات ، احصاء مسائل اصلی شهرستان های محروم،  کارگاه های تربیتی از جمله فعالیتهایی است که در بسیج دانشجویی صورت گرفته است.

 

 

محسن جهانی، معاونت فرهنگسازی سازمان بسیج دانشجویی کشور از ارتباط تنگاتنگ حوزه فرهنگی و اجتماعی گفت و افرود: حوزه فرهنگی و اجتماعی لازم و ملزوم هم هستند

معاونت فرهنگسازی سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: خدمات اجتماعی باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا به نتیجه مطلوب برسد.

وی اظهار کرد: رشد وتعالی افراد با نقش آفرینی  ذر فعالیت هایی از جنس اقدامات جهادی و خیریه ها صورت می گیرد.

جهانی در ادامه افزود: بسیج دانشجویی در زمینه اجتماعی، جهادی و خیریه ها و پیرو حرکت مسئله محوری، ظرفیت های بالاقوه را شناسایی و فعال کند.

 

 

سعید سلیمانی مدیر عامل بنیاد احسان با اشاره به اینکه چرخ دنده های ایجاد شده در بسیج دانشجویی نباید رها شوند، گفت: شما دانشجویان بسیجی در خیمه گاه انقلاب هستید و نقش خود را در این خیمه گاه پیدا کنید.

وی افزود: در این خیمه گاه فرماندهی یک نقشه راه دارد که ما باید آن را فهم کنیم و در مسیر پر پیچ و خم و در کف صحنه از مدیران و مسئولین دولنی مطالبه کنیم.

سلیمانی با تأکید بر فعالیت گروههای جهادی، این فعالان را نمادی از دولت جوان انقلابی خواند و این گروه‌های مردمی را به‌عنوان اصلی‌ترین راه‌حل مشکلات با کمترین آسیب و هزینه مطرح کرد.

در این راستا، جامعه دانشجویان نگاه مثبتی به اردوهای جهادی داشته‌اند و بر همین اساس، مجموعه‌هایی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی در حوزه جوانان و به ویژه دانشجویان فعالیت دارند، با هم‌افزایی جدی در این زمینه گام برداشته و می‌توانند منجر به حرکت‌های مؤثری در کشور شوند.

وی در پایان گفت: بنیاد احسان برای تقویت  و همکاری در همه زمینه‌ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 

در این نشست مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه ایلام، دانشگاه فرهنگیان و گروه های جهادی به مسائلی از جمله مشکلات ومحرومیت زدایی، مرکز مطالعات، سبک زندگی اسلامی، احصاء مسائل اصلی مناطق محروم از جمله هلیلان به بحث و گفتگو پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار